Spis Treści

Opaska na haluksy – ranking najlepszych opasek korekcyjnych

dobra opaska na haluksy - czyli jaka?

Haluksy to bardzo powszechny problem – i chociaż według szacunkowych danych najczęściej dotyka kobiety po 50 roku życia, to narażeni na to schorzenie są także mężczyźni i dzieci. Za ich powstawanie odpowiada zarówno genetyka, jak i czynniki zewnętrzne. W tym nadwaga czy noszenie nieodpowiedniego obuwia – w tym zbyt wąskiego, źle dopasowanego czy charakteryzującego się nadmiernie wysokim obcasem. A ponieważ jest to dolegliwość mało estetyczna i bardzo bolesna (czasami nawet utrudniająca normalne funkcjonowanie), to ważne jest to, aby jak najszybciej rozpocząć leczenie. Pomoże ono nie tylko zmniejszyć dolegliwości bólowe i przyspieszy korekcję palucha, ale także zapobiegnie dalszemu rozwojowi schorzenia. W tym przypadku można sięgnąć po różnorodne środki – w zależności od stopnia zaawansowania deformacji i indywidualnych upodobań. Jednym ze sposobów walki z tą nieprzyjemną dolegliwością są opaski na haluksy, które cieszą się dość dużą popularnością. Jednak nie wszystkie są skuteczne. Zatem jaka opaska na haluksy będzie najlepsza? Oto krótki ranking.

Nawigacja:

Opaska na haluksy powinna spełniać kilka kryteriów

Opaska korekcyjna na haluksy to istotny element rynku medycznego, na którym znajduje się wiele takich produktów. Nie dziwi zatem fakt, iż wiele osób ma spory problem z wyborem tego najlepszego. Według sondaży i opinii opaska uciskowa na śródstopie powinna charakteryzować się kilkoma podstawowymi wyznacznikami. Wśród nich można wymienić:

 • skuteczne działanie – ma przynosić wymierne efekty,
 • długotrwałe działanie – efektywność opaski powinna być taka sama przez cały okres użytkowania,
 • szybkość działania – pierwsze efekty powinny być widoczne już po kilkunastu dniach,
 • wygoda i komfort użytkowania – nie może krępować ruchów stopy i utrudniać chodzenia.

Czy cena odgrywa istotne znaczenie? W opinii osób cierpiących na haluksy ma ona drugorzędne znaczenie. Opaska na paluch koślawy ma przede wszystkim działać.

Ranking opasek na haluksy dostępnych na rynku

Osoby cierpiące na dolegliwość palucha koślawego mają do wyboru bardzo wiele produktów – opaska elastyczna na stopę korygującą haluksy lub opaska na palce młotkowate (będące często konsekwencją haluksów) to jeden z podstawowych produktów producentów sprzętu medycznego. Ale jak wybrać tą najlepszą?

Poniżej krótki ranking najpopularniejszych produktów dedykowanych osobom borykającymi się z haluksami. Powstał on na podstawie niezależnej ankiety, którą przeprowadziliśmy wśród osób borykających się z haluksami oraz czytelników naszej strony.

Attention: The internal data of table “7” is corrupted!

Wszystkie wymienione wyżej opaski na haluksy są produktami popularnymi i stosunkowo łatwo dostępnymi. Ich głównym zadaniem jest redukcja deformacji palucha, niwelowanie bólu oraz ochrona przed otarciami i mikrourazami. Zdecydowaną większość z nich można zakupić w sklepach internetowych (w odróżnieniu od aptek stacjonarnych, gdzie opaski na haluksy są towarem deficytowym). Ale zakup w sklepach internetowych jest znacznie korzystniejszy – produkty są tańsze, a ich wybór jest zdecydowanie większy.

Jakie funkcje powinna spełniać dobra opaska na haluksy?

Nie bez znaczenia jest także fakt, iż opaska na haluksy wykazuje działanie przeciwbólowe, co docenia niemal każda osoba dotknięta tym schorzeniem. Zatem opaska na śródstopie sprawdzi się zarówno jako profilaktyka haluksów (w przypadku zauważenia początkowych objawów), jak i pomoc w korekcji bardziej zaawansowanego palucha koślawego. Tym bardziej, iż nie każda opaska na haluksy opinie posiada na tyle dobre, aby w nią niepotrzebnie inwestować swoje pieniądze. Dlatego też w walce z tym jakże nieprzyjemnym problemem warto sięgnąć przede wszystkim po sprawdzone produkty. Opaska na palce u nóg to jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z haluksami. Jej podstawowe zadania to:

 • ochrona przed otarciami
 • utrzymanie palucha we właściwej pozycji
 • przeciwdziałanie postępowi deformacji
 • zapobieganie osłabieniu mięśni
 • zapobieganie zniekształceniom kości
 • wpływanie na prawidłowy rozkład nacisku na stopie

opaska na haluksy

Podsumowując – czy warto zainwestować w taki rodzaj produktu? 

Jednym z największych problemów zdrowotnych stóp są haluksy. Opaska uciskowa na paluch koślawy to popularna metoda radzenia sobie z tą dolegliwością. Dlatego owszem – warto! Zwłaszcza, że rynek wyrobów medycznych proponuje szereg opasek, które w mniejszym lub większym stopniu spełniają swoje zadania. Według wielu rankingów najskuteczniejszym i najlepszym produktem tego typu jest opaska Hallu Solution. Użytkownicy cenią ją za skuteczność, szybkość działania i wygodę noszenia. Zatem warto skorzystać z tego nowoczesnego produktu i wspomóc proces leczenia deformacji swojej stopy właśnie sprawdzonym produktem. Jednak nie będziemy niczego nikomu narzucać, więc jak zawsze wybór i opinie zostawimy w Waszych rękach. Bowiem każda z nas w końcu sama wie najlepiej czego oczekuje od danego produktu! Nam pozostaje życzyć dużo zdrowia i jak najefektywniejszego leczenia problemów z paluchem koślawym.

Bibliografia
 1. Wyniki niezależnej ankiety przeprowadzonej pod koniec roku 2018 wśród czytelników serwisu haluksy-leczenie.pl 
 2. Paluch koślawy postępowania fizjoterapeutyczne; mgr Magdalena Bajerska, mgr Anna Ambroż, and mgr Marek Wiecheć Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja 64 (2015): 32-41.
 3. Protective support for corns, bunions, toe overlaps, etc.; Goldmerstein, Isaac R.; U.S. Patent No. 2,335,665. 30 Nov. 1943.
 4. Taping; Ilbeygui, Ramin.; Elsevier Health Sciences Germany, 2012.

4 Odpowiedzi do Opaska na haluksy – ranking najlepszych opasek korekcyjnych

 1. Pattka pisze:

  Bardzo rozbudowany ranking, chyba jeden z najbardziej kompleksowych jakie czytałam. Czy Hallu Solution można jednak nosić, do obuwia codziennego?
  Rozważam kupienie opaski, ale boję się, że będę musiała dodatkowo zainwestować w dobre obuwie, a aż tyle pieniędzy niestety nie mam…

  • agniecha pisze:

   Obuwie dobre na haluksy jest faktycznie bardzo drogie!
   Jednak to o co pytasz – dużo niestety zależy od tego, jakie buty masz na myśli i jak duży masz halux. Jeżeli but nie jest zwężany na czubku, to wówczas Hallu Solution bardzo dobrze sobie radzi. Mam go od miesiąca i naprawdę dobrze sobie radzi z większością butów, szczególnie jeśli mają nieco szerszą podeszwę niż zazwyczaj. 🙂
   Miałam też Omniskus, który ma podobny zamysł do Hallu Sollution, ale po 2 dniach dostałam po nim okropnej wysypki w miejscu, gdzie była opaska! :< Wiecie, brzydkie czerwone krostki i lekko odparzona skóra. Nie polubiliśmy się najwidoczniej.

 2. Zumbi pisze:

  Nietrudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że w aptekach panuje duży deficyt, jeśli chodzi o opaski na halluxy. Nie zrozumcie mnie źle, rozumiem, że są do tego przeznaczone sklepy medyczne, ale w moim przypadku, gdzie są 3 apteki na 2,5 tysiąca mieszkańców… Trudno jest liczyć u nich na kompletne wyposażenie. Nie uświadczy się tutaj żadnego sklepu z akcesoriami rehabilitacyjnymi czy medycznymi.

  Poza tym w jednej z aptek kupiłem już raz opaskę Corbby, bo takie właściwie tylko mieli. Trochę zawód, ponieważ bardzo szybko się rozciągnęła, ale w sumie co tu oczekiwać od opaski za 20 złoty. Chociaż nie ukrywam, że plusem dużym było to, że można było normalnie buta na nią założyć.

  • sabinnka5 pisze:

   Ah te małe mieściny… 😉
   W bardzo podobnej sytuacji jestem.
   Trzeba albo bardzo daleko jechać do najbliższego dużego miasta (w mojej sytuacji ok 80km Olsztyn) albo zamawiać przez internet.
   A próbowałeś właśnie zamawiać przez internet??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

÷ two = four