Spis Treści

Aparat na haluksy – jaki będzie najlepszy? Ranking 2019 Korektor na haluksa

aparat na halluksy

Haluksy to choroba zwyrodnieniowa stopy, która objawia się uciążliwym bólem i wywołującym dyskomfort zniekształceniem. Schorzenie może pojawić się u dzieci, kobiet oraz mężczyzn w każdym wieku. Deformacja może wynikać z uwarunkowań genetycznych – predyspozycji do choroby, niedopasowanego obuwia, nadwagi, nieprawidłowej diety. W zależności od stopnia zaawansowania, haluksy można leczyć zapobiegawczo lub operacyjnie. Odpowiednio wcześnie rozpoczęta profilaktyka pozwala uporać się ze zniekształceniem bez chirurgicznej interwencji. W takim leczeniu wykorzystuje się aparat korekcyjny na haluksy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego produktu. Dowiedz się jaki aparat na halluksy wybrać.

Nawigacja:

Aparaty na haluksy okiem specjalisty

Koślawy paluch – zamiennie nazywany haluksem to zniekształcenie stopy, które powoduje odchylenie dużego palca ku wewnętrznej lub zewnętrznej stronie. Jeżeli paluch zmieni pozycję w kierunku pozostałych palców – może spowodować zawinięcie na spód tego, który znajduje się tuż obok. Schorzeniu towarzyszy powstawanie narośli na palcu. Guzek nie tylko wygląda nieestetycznie, ale pocierany o but – wywołuje silny ból. Ponadto, deformacja utrudnia dopasowanie obuwia. Pacjenci skarżą się, że zakup nowej pary butów, jest dla nich bardzo uciążliwy i wymaga cierpliwości. Haluksy mogą rozwinąć się u dzieci, kobiet i mężczyzn. Badania wykazują, że problem najczęściej dotyka kobiet. Schorzenie powstaje u nich w wyniku uwarunkowań genetycznych, ale także regularnego noszenia butów na podwyższeniu. Szpilki powodują przeciążenie przedniej części stopy i rozwój haluksów. Poza nieestetyczną zmianą na stopie schorzenie objawia się silnym bólem, odczuwanym także podczas wszelkiej aktywności.

Metod profilaktyki haluksów jest wiele – można zastosować domowe sposoby, leczenie bezoperacyjne czyli zapobiegawcze, ale jeżeli nie przyniosą one pożądanych efektów – konieczna jest operacja.

Haluksy to uciążliwy problem, który nieleczony – pogłębia się i poza silnym bólem – utrudnia ruch. Wczesne rozpoznanie choroby i zastosowanie leczenia – może pomóc wyeliminować problem. Warto więc, widząc pierwsze zmiany na stopie – skonsultować się z lekarzem, on zazwyczaj będzie wiedział co jest dobre na haluksy. W początkowym stadium choroby można zastosować aparat na haluksy. Działa on zapobiegawczo na ból. Ponadto, korektory na haluksy, pomagają przywrócić paluchowi naturalną pozycję. W najbardziej zaawansowanych przypadkach, w których aparaty korekcyjne na haluksy nie spełniają swojej funkcji i korekcja haluksów jest po prostu niemożliwa lub powodowałaby zbyt duży ból – należy przeprowadzić operację” – mówi ortopeda dr Małgorzata Krzak.

Sprawdź korektor HalluSolution:


Aparat na haluksy  – opinie osób po kuracji i wyniki ankiety

Attention: The internal data of table “2” is corrupted!

Uważamy, że najbardziej godna polecenia jest Hallu Solution, ponieważ jest trwała, a czas wyleczenia haluksa przy regularnym użytkowaniu jest po prostu krótki. Również jej cena nie jest najniższa, lecz mamy świadomość, że płacimy za produkt o dobrej jakości i skutecznym działaniu. Do tej pory swoimi opiniami odnośnie aparatów na haluksy podzieliło się z nami kilka czytelniczek. Za zgodą autorek postanowiliśmy je zamieścić w tym wpisie

Pierwsza była pani Adrianna lat 36

Haluksy pojawiły się u mnie po raz pierwszy pięć miesięcy temu, początkowo odczuwałam sporadyczny ból stopy, ale wraz z upływem czasu – ból się pogłębił, a poruszanie się sprawiało mi trudność. Lekarz zalecił mi zakup opaski Hallu Solution. Produkt jest wygodny, a jego miękka budowa zapewnia pełen komfort. Dzięki niemu powróciłam do codziennych aktywności, ból ustąpił, nastąpiła u mnie widoczna gołym okiem korekta haluksów, a ja tak po prostu znowu czuję się szczęśliwa, tak jak i moje stopy, bo po halluksach nie pozostał prawie żaden ślad!

Następnie pani Mariola z Kołobrzegu

Moje stopy na skutek haluksów wyglądały nienaturalnie! Paluch zmienił położenie, odchylając się ku wewnętrznej stronie. W wyniku schorzenia myślałam, że już nigdy nie włożę butów z odkrytymi palcami. Odczuwałam dyskomfort, poruszając się po ulicy. Miałam wrażenie, że każdy patrzy na moje stopy. Dzięki aparatowi korekcyjnemu na haluksy – problem zniknął. U mnie korekta haluksa była jedynie długa, jednak… regularne noszenie korektora pomogło mi zwalczyć haluksy. Wybrałam wersję dostosowaną do osób, które są aktywne przez cały dzień. Mimo budowy produktu – szyny, nie odczuwałam dyskomfortu podczas użytkowania. Aparat sprawdza się w przypadku mniej i bardziej intensywnego ruchu. Zdecydowanie polecam!

Czym jest korektor na haluksy i jak go używać?

Główny objaw haluksów to zmiana ustawienia palucha – dużego palca, który może zmienić pozycję ku zewnętrznej lub wewnętrznej stronie. Korektor na haluksy pomaga przywrócić mu naturalne położenie. Zbudowany on jest z anatomicznej szyny oraz podkładki, utrzymującej łuk poprzeczny stopy.
korektor na haluksy
W zależności od potrzeb pacjenta – na rynku dostępnych jest wiele modeli produktu. Korektor haluksów występuje w wersji na dzień, na noc oraz obu – na dzień i na noc. Aparaty dostosowane są do użytkowania w ruchu oraz w spoczynku.

Jak działają aparaty korekcyjne na haluksy?

Korekcyjny aparat na haluksy koryguje nabytą wadę. Ma on zastosowanie w zaawansowanych przypadkach schorzenia – przeciwdziała mu, hamuje i cofa jego rozwój. Jego główne zadanie to przywrócenie naturalnego położenia palucha. W zależności od modelu aparatu korekcyjnego – można go nosić w ciągu dnia lub w nocy. Na haluksy aparat korekcyjny może pomagać, ale też szkodzić. Na rynku dostępnych jest wiele modeli produktu, dlatego warto jego zakup skonsultować z lekarzem. Ocena stopnia zaawansowania schorzenia jest niezbędna do podjęcia odpowiedniej profilaktyki. Korektory na haluksy działa zapobiegawczo na schorzenie – niweluje ból, koryguje deformację i zwalcza jego rozwój. Aparat na halluksy może jednak mieć również niekorzystne skutki. Podobnie jak niedopasowane obuwie – powoduje zniekształcenie, również korektor haluksów – może wywołać chorobę.


Profilaktyczny aparat korekcyjny na haluksy

Aparat na haluksy o działaniu profilaktycznym – przeciwdziała wystąpieniu haluksów. Charakteryzuje go określona budowa – żelowa lub silikonowa. Miękki i elastyczny materiał zapewnia komfort użytkownikom. Co więcej, chory może stosować go o każdej porze dnia. Aparat dzięki swoim właściwościom dopasowuje się do rozmiaru stopy.

Bibliografia
 1. Wyniki niezależnej ankiety przeprowadzonej pod koniec roku 2018 wśród czytelników serwisu haluksy-leczenie.pl 
 2. Pietraszko, Ewa. “OCENA WYSTĘPOWANIA BÓLU U PACJENTÓW PRZEBYWAJĄCYCH W ODDZIALE ORTOPEDII.” Pielęgniarstwo w Opiece Długoterminowej 3 (2017).
 3. Kłosińska, Katarzyna, and Elżbieta Jaworska. “wpływ wybranych deformacji na stan skóry i paznokci stóp.” (2018).

10 Odpowiedzi do Aparat na haluksy – jaki będzie najlepszy? Ranking 2019 Korektor na haluksa

 1. Julia pisze:

  Niestety genetyki nie da się oszukać. A ja tendencję do powstawania halluksów odziedziczyłam niestety po matuli. Walczę z nimi na różne sposoby, ale macie rację – największym utrapieniem jest kupno butów!

 2. Kay pisze:

  Wybór aparatu to serio trudna sprawa. W końcu źle dobrany może spodować więcej szkody niż pożytku 🙁

 3. Martyna pisze:

  Czy z takim aparatem na haluksy da się normalnie funkcjonować na co dzień? Pomóżcie 🙁

 4. Mona pisze:

  Moje dziecko nie chce nosić aparatów na haluksy, co mam zrobić??? 🙁

 5. Edytka pisze:

  Ta opaska Hallu Solution naprawdę jest taka dobra? Jest tu ktoś kto jej używał?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirty five − thirty two =